Vládna koalícia chce radikálne zvýšiť zadĺženie Slovenska, nedovoľme im to !

V médiách deklarované úspechy a hospodársky rast sa dostali do krížku s realitou. Štát nemá peniaze.

Peniaze na diaľnice sú už minuté. Podľa mnohých za to môže aj vysoká cena ich výstavby (foto: PixaBay)

Ako je možné, že počas úspešných rokov, keď sa nám podľa našej vlády tak darí, chýba štátu 6 miliárd na diaľnice ?

A ako chce Róbert Fico riešiť tých chýbajúcich 6 miliárd? Ako inak, než zadĺžiť nás, naše deti, našich vnukov…

Róbert Fico: „To by nám umožnilo získať finančné prostriedky výlučne na výstavbu diaľnic, teda aby sa presne povedalo, ak otvoríme dlhovú brzdu a získame 5 ž 6 miliárd eur, tak sa použijú na konkrétny diaľničný úsek. Bolo by to korektné a dnes sa už tím expertov pokúša zoznam takýchto úsekov diaľnic definovať, aby sme parlamentu vedeli ponúknuť naše videnie sveta,“

(zdroj)

Stav dlhu už podľa zákona núti vládu k obozretným výdavkom. Vláda však vidí riešenie v zmene zákona (autor grafu: RZZ)

Premiérove videnie sveta je jeho videnie, naše je naše.

Ústavný zákon o dlhovej brzde je jeden z mála zákonov poslednej doby, ktorý je pre občana prospešný. Určuje limit, ktorí politici nemôžu prekročiť pri zadlžovaní Slovenska.

Takto je možné obrazom vyjadriť dojem, ktorým pôsobí hospodárenie vlády (foto: PixaBay)

Zákon politikom obrazne povedané, oplocuje pieskovisko, kde sa môžu hrať. Koľko nimi riadený systém vyprodukuje, s tým si musia vyjsť. Pokiaľ ho riadia zle, vyprodukuje málo a majú málo. Ak si produkty rozhádžu na niektoré svoje „priority“, neostane im logicky na iné.

Každá slovenská rodina si musí ustrážiť svoje výdavky, ak sa to nedarí, tak musia jej členovia prijať príslušné rozhodnutie. Členovia zodpovednej rodiny nebudú ako prvé hľadať banku, či nebankovku, čo jej požičia, lebo to je cesta do dlhov, s ktorých sa nevyhrabe a časom príde exekúcia.

Róbert Fico nás má asi za nejakých „jednoduchších“, že si myslí, že mu zbaštíme, že je všetko ok, veď je to len na diaľnice.

To ako keby otec rodiny, ktorý prehral výplatu v hracom automate obhajoval ďalšiu pôžičku s tým, že veď je len na inkaso a jedlo. A ten štátny „hrací automat“ za poslednú dobu toho pekne spapal…

Vláda napríklad veľkoryso „investovala“ do obmedzenia slobody slova. (foto: YouTube)

Milióniky za miliónikmi a sme kdesi u chýbajúcich miliárd.

Vláda ako keby už vyše roka neriešila ekonomické veci ale len „bojovala proti fašizmu“.
Koľko miliónov stálo vytvorenie a stojí financovanie tých kadejakých špeciálnych policajných útvarov, ktoré sledujú „ideovú“ čistotu vyjadrení v médiách a na sociálnych sieťach? Koľko stoja všetci tí špeciálni policajti, špeciálni prokurátori, špeciálni sudcovia?

A nakoniec dostanú mimovládky 15 miliónov na boj proti korupcii, keďže polícia má zjavne iné priority ako riešiť korupciu.

Grécko, náš vzor ? (foto: PixaBay)

A tak by sme sa položka po položke, milión k miliónu, postupom času dostali k tej sume, ktorá chýba na diaľnice.

Ak umožníme politikom prelomiť dlhovú brzdu, umožníme im zbohatnúť už nie len na úkor našej súčasnej práce. Postihne to tak budúcnosť našu, budúcnosť našich detí aj vnúčat.

A potom ak aj možno budeme mať nejakú tú novú, predraženú diaľnicu ale voziť sa po nej budeme maximálne tak z jednej práce do druhej. Aby štát mal z čoho splatiť dlhy…

Je čas zaujať občiansky postoj (obr.: PixaBay)

Asi naozaj nastáva čas, aby miesto pochybných študentíkov vyšiel do ulíc pracujúci ľud – proletariát a povedal rázne dosť tomuto šafáreniu. Treba dať politikom rázne vedieť, že ktorá zo strán podporí zrušenie dlhovej brzdy, tá u voliča natrvalo končí v najbližších voľbách.

Politické strany, ktoré nevedia v dobrých rokoch (o dobrých rokoch hovorí práve táto vláda) hospodáriť bez zadlžovania, také proste v parlamente nepotrebujeme. Ani teraz, ani v budúcnosti…

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *