Vieme, ako Marian Kotleba zmýšľa o Adolfovi Hitlerovi.

Asi takmer všetci sme si všimli, že mnohé z mimovládiek,  médií ako aj  väčšina tzv. „systémových“ politikov už od prvých minút po voľbách podnecovali, ako sa len vedeli, nenávisť voči Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko.

Situácia zašla až tak ďaleko, že poslanci Stanislav Mizík a Milan Mazurek sú stíhaní podľa, ak nie priamo rovnakých, tak veľmi podobných §, na základe ktorých teraz Marian Kotleba podáva trestné oznámenie na Róberta Fica.

Ide o neslávne známe ideové paragrafy: §421, §422, ktoré mal podľa Mariana Kotlebu Robert Fico 28.1.2017 v rozhlasovej relácii RTVS „Sobotné dialógy“ porušiť slovami:

 „Nuž, aj Hitler mal dobrý ekonomický program, a dobre vieme, ako to dopadlo.“

Marian Kotleba je pri mnohých príležitostiach vyzývaný  aby verejne vyjadril svoj postoj k nacizmu.  Jeho postoj je možné nepriamo, ale o to dôveryhodnejšie, zistiť aj z tohto trestného oznámenia, kde píše:

Politický, ale aj ekonomický život v nacistickom Nemecku bol v každom ohľade riadený tzv. rasovými zákonmi. Nie je preto možné oddeľovať ekonomický program režimu, vedeného Adolfom Hitlerom a jeho stranou NSDAP, od ostatných temných stránok vtedajšej spoločnosti. Výsledkom politického vedenia vtedajšieho Nemecka bola nielen perzekúcia vlastných občanov aj na základe rasových zákonov, prenasledovanie občanov aj politikov GESTAPOm za prejavenie názoru, zrušenie slobody slova a tlače, ale najmä rozpútanie druhej svetovej vojny, v ktorej dôsledku boli milióny mŕtvych, zranených a nezvestných.

Osobne si myslím, že ani Róbert Fico, ani Milan Mazurek ani Stanislav Mizík nespáchali svojimi vystúpeniami žiaden trestný čin. Ak sa v tomto hodnotení mýlim, tak ho potom podľa mňa spáchali všetci traja.

Týmto netvrdím, že by som každému z nich v mnohom neoponoval. Ale ich vystúpenia majú byť témou na diskusiu vo voľnom čase a nie pracovnou náplňou dobre platených elitných policajtov. Tí nech sa starajú o rozkrádačky a iné zločiny. A nie, že sú ako staré klebetnice, riešia čo, kto,  kde povedal.

Čo sa týka tých ideologických §, to je na mieste nakompletku zrušiť, nič dobré za tie roky nepriniesli. Majú cez všetkých zúčastnených okolo tých stíhaní, cez všetky náklady s tým spojené svoj podiel na tom, ako musí väčšina z nás skromne prežívať, mnohí z nás až na hrane existencie.

(zdroj: Naše Slovensko)

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *