Sýria – už to začalo, islamisti zažívajú ťažké chvíle.

Môžeme špekulovať, či to boli voľby v Spojených štátoch alebo niečo iné, čo spôsobilo, že v poslednej dobe ruské vzdušný sily skôr vidieť neboli ako boli.

Dnes je však všetko inak. Na hlavy „eurohodnotových“ (západom podporovaných odnoži Al Kajdy, tzv. moderovaná  opozícia) islamistov  dopadajú riadené strely Kalibr, dokonca Bastion. A to zo zeme ako aj z mora.

125 metrová fregata Admirál Grigorovič poslala „eurohodnotovým“ islamistom darček v podobe riadených striel Kalibr-NK.

Posádka fregaty Admirál Grigorovič sa pripravuje na odpálenie striel. (zdroj MO RF)

Rakety smerujú na islamistov. (zdroj MO RF)

Tentokrát už naostro lietala aj letka z Admirála Kuzněcova. Islamisti iste po dnešku majú na túto lietadlovú loď iný názor ako „štandardné“ eurohodnotové európske médiá, ktoré ju označovali za kopu šrotu ledva schopnú plávať.

A takto to dnes vyzeralo na islamistických pozíciách.

 

Je vinou islamistov, že počas tých dní o ktoré ruská armáda odkladala útok, nedovolili civillistom opustiť východné Aleppo. A pritom ruská ponuka   bola naozaj veľkorysá. Islamistické jednotky mohli aj s výzbrojou odísť z obkľúčenia k svojim jednotkám, ktoré majú pozície západne od mesta.

Pozemná ofenzíva zatiaľ nezačala.

Je na mieste otázka, prečo Rusko nasadilo takéto sofistikované zbrane, keď podobný výsledok by nad územím bez protileteckej obrany (vo výške nad 5 km) dosiahli aj historické JU – 87 Stuky.

Možno ruská armáda si dnes nahrádza niektoré zo svojich vojenských cvičení. Každopádne je to odkaz nafúkaným generálom z NATO, že ruská armáda už dávno nie je takou, ako ju oni opisujú pred západnou verejnosťou.

 

 

 

 

2 thoughts on “Sýria – už to začalo, islamisti zažívajú ťažké chvíle.”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *