Smrť Tomáša – morálna vina systémových politikov.

(úvodné foto : podklad FB)

Pretože nastavili systém tak, ako ho nastavili. Nastavenie systému vedie k tomu, že situácie ako bola tá pri Hronskom Beňadiku polícia proste nezvláda, čo teraz vidíme takmer v priamom prenose.

Vodič auta nezastavil na pokyn policajnej hliadky a začal napriek protestom ostatných vo vozidle s autom unikať. A tak sa z vodiča stal únosca a z ostatných vo vozidle rukojemníci.

Nik iste neobviňuje policajného strelca z úmyslu zastreliť rukojemníka, stačila neočakávaná jama na ceste a nešťastie bolo napriek pozornému miereniu na koleso na svete.

To, že Polícia musí podozrivé vozidlá zastavovať je po všetkých tých udalostiach na „vyspelom a multikulturálnom“ západe asi každému jasné.

Otázka je, či zastavenie podozrivého vozidla má ostať len na dvojčlennej hliadke, ktorej naozaj neostáva nič iné, len strieľať na kolesá.

„špeciálne“ útvary polície, zamerané napríklad na stíhania za vyjadrenia na soc. sieťach, na tie zdroje sú (foto: YouTube)

A tu sme pri tej morálnej vine systémových politikov. Je všeobecne známe, že radové útvary polície na okresoch či obvodoch chradnú materiálne i personálne. Vstúpiť do budovy obvodného oddelenia Polície je neraz naozaj zážitok.

Úplne inak sú na tom novovytvorené „politické“ odbory polície, známe vo verejnosti pod názvom NAKA.  Tam sa investovalo…

Dnes ráno početná jednotka Polície (príslušníci Národnej kriminálnej agentúry za účasti kukláčov z jednotky boja proti terorizmu a extrémizmu) vtrhla do bytu občana v Piešťanoch. Občanovo obrovské to previnenie spočívalo vo vyjadrovaní svojich názorov na sociálnych sieťach.

V Hronskom Beňadiku si musela poradiť dvojčlenná hliadka a dopadlo to ako dopadlo. Na FB pisateľa z Piešťan sa našlo policajtov celé družstvo, takmer čata.

Pád Bastily, udalosť ktorá zmenila prvú polovicu 19. storočia. Obr: Wikipedia

Nejeden občan zdieľa názor,  že tak početná  jednotka mala byť pri Hronskom Beňadiku a nie v Piešťanoch a dotyčného tvorcu obsahu na sociálnych sieťach stačilo písomne predvolať pred vyšetrovateľa.

Zdá sa, že stíhanie za názory na sociálnych sieťach sa ako stáva top prioritou pre tzv. „systémových“ politikov, ich posledné novely zákonov  o tom svedčia.

To sa už javí ako jedna z posledných fáz pred koncom každého systému. Ten scenár dejín sa počas vekov moc nemení.

Objaví sa elita so svojou družinou (kedysi šlachtic, dnes demokratický politik), národ jej uverí a  s nadšením (po novembri 89 sme naozaj verili, že tá demokracia bude super) sa snaží budovať štát. Potom sa elity obmenia ale  nadšenie ľudu sa vytráca, pretože kladné výsledky sa spravidla nedostavia. A tie elity čaká už len boj s „extrémizmom“, až do samotného ich konca.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *