Slovensko potrebuje kompletný politický reštart – predčasné prezidentské a parlamentné voľby.

Úvodné foto (zdroj: Pixabay, Jaro Nemčok via Wikimedia, MGlen via Wikimedia)

Spoločenská a ekonomická kríza na Slovensku naberá na obrátkach napriek tvrdeniam vládnej moci, že Slovensko prosperuje tak ako nikdy predtým.

Pravda je niekde inde. Slovensko by dnes mohlo prosperovať ako nikdy predtým, nebyť neschopnosti vládnej moci spravovať veci verejné v prospech krajiny a konať v prospech jej občanov.

Róbert Fico predstavuje verejnosti novovytvorené policajné útvary, ktoré okrem iného majú poslanie stíhať občanov za prejavený názor. Zdroj: Youtube

Doba, keď štátna moc komunikuje s nesúhlasiacimi občanmi cez vyšetrovateľov NAKA, šmíruje sociálne siete, zhromaždenia občanov a snaží sa ich zatvárať za „nevhodný“ názor, taká doba nemôže pre krajinu skončiť dobre.

Róbertovi Ficovi sa situácia vymkla z rúk. Dnes jeho tretia vláda predstavuje vládu temna.

Protirusky a promigračne zameraný prezident Andrej Kiska situáciu ešte radikálne zhoršuje.

Na Slovensku preto dnes naliehavo potrebujeme slobodné predčasné parlamentné voľby a ešte pred nimi slobodné predčasné prezidentské voľby.

Nový slovenský prezident by mal byť osobnosťou. Na fotografii Charles de Gaulle (vpravo), Sir Winston Leonard Spencer-Churchill (vľavo). Zdroj: Imperial War Museums (HU 60057)

Nový prezident by mala byť skutočná osobnosť, ktorá dokáže zvládnuť očakávaný turbulentný spoločenský vývoj pred a po predčasných parlamentných voľbách. Nový prezident by mal vrátiť Slovensko opäť na cestu plne demokratického štátu.

Pojem slobodné voľby v slovenskom prípade znamená voľby bez ich manipulácie represívnymi zložkami vládnej moci. Voľby, z ktorých nik nebude vylučovaný na základe zákazu.

Mám aktuálne na mysli práve pripravovaný zákaz Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko a s ním spojený zákaz verejného pôsobenia pre Mariana Kotlebu.

Dvojkríž už v histórii bol v pozícii antisystémového a zakázaného znaku. Na obrázku je prilba Slobodného Francúza z France Libre (FFL). Autor foto: Rama (wikimedia)

Niekto „eurohodnotový“ sa možno poteší, že predpokladaných 20% voličských hlasov (kto si pozorne všímal vyjadreniaJána  Baránka o podpore Ľudovej strany tak vie, prečo 20) Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko si rozdelia eurohodnotové a promigračné strany, keďže tých 20% občanov potom k voľbám nepôjde, nebudú mať koho voliť.

V demokratickej krajine je lepšie mať 49% ĽSNS v parlamente ako v štáte 20% voličov s poznatkom, že režim silou zmaril ich vôľu.

Občanov s osobným poznaním, že voliť nemá ísť význam, pretože voľby nič nezmenia. Ak by aj strana jeho mysle a srdca mala podľ neho potenciál na zmenu, tak mu ju eĺity proste zakážu. A jemu na skutočnú zmenu ostáva už iba nejaká forma majdanu. To potom ale nie je už o demokratickej krajine.

S činmi Adriany mnoho občanov nesúhlasilo. Ale takmer žiaden nesúhlasil s následným teatrálnym zatýkaním dievčiny a ďalším postupom represívnych zložiek štátu proti nej. Bohorovnosť štátnych orgánov v jej veci silne znížila sympatie verejnosti k systému.
Ukrajina. Posledná cesta tých, ktorých šéfovia si mysleli, že všetko sa dá vyriešiť represiou voči inak zmýšľajúcim občanom.  Foto: Russkaja Pravda

Slovensko od horkého osudu spoločensky a ekonomicky rozvrátenej krajiny môže zachrániť iba návrat k poctivej demokratickej politike, návrat k dodržiavaniu občianskych práv, predovšetkým k dnes ťažko skúšanej slobode slova.

A na to všetko je potrebný kompletný politický reštart na základe slobodných volieb. Táto dnešná vládna suita úlohy dneška nezvláda, nemá na to. Preto dnes na Slovensku  potrebujeme tak predčasné parlamentné ako aj prezidentské voľby.

Autor: Ing. Miroslav Juriš

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *