Sloboda a Solidarita zradila slobodu a svojho voliča.

Po voličoch Mostu – Híd a Siete si počkalo poriadne zaucho aj voličov strany Sloboda a Solidarita.

Celý poslanecký klub strany Sloboda a Solidarita totiž „do nohy“ zahlasoval za ficovládny návrh o „extrémizme“, teda o zákon za trestaní za názor.

Odborné výhrady ohľadom toho zákona vyjadril aj sudca a bývalý minister spravodlivosti Štefan Harabin. Považuje ho za zákon protidemokratický a neústavný.

Schválenie tohto zákona nás v oblasti občianskych práv dostáva pred rok 1989, tvrdí Peter Králik a Juraj Poláček.

Žiaľ dostalo nás pred rok 1989 len v jednej veci a to  represáliách štátnej moci voči iným názorom. Návrat k životným istotám vtedajších čias sa zjavne nechystá.

Ako sme písali v predošlom článku, z kuloárnych informácií ohľadom tohto zákona vyplýva, že hlavným cieľom prijatej novely nie je ani tak Marian Kotleba a jeho strana, ale navodiť taký právny stav, aby bolo represívnymi zložkami štátu možné rýchlo a efektívne umlčať akúkoľvek kritiku a neželané informácie o radikálnom islame  a európskych hodnotách. Tak je tomu napríklad v „eurohodnotovom“ Švédsku.

Prečo ale za takýto zákon zahlasovali úplne všetci členovia poslaneckého klubu strany ?

Richard Sulík je v strane už pravdepodobne nakomplet odstavený od reálnej moci v strane SaS.

Svoju úlohu mobilizovať voličov cez nemeckojazyčné televízie splnil a teraz nastal čas, aby poslanci za SaS otvorene riešili svoju agendu, ktorá je v úplnom protiklade s deklarovanými vyhláseniami Richarda Sulíka.

Richarda Sulíka už nepotrebujú, je tam odstavený v Bruseli a už asi bez možností riadiť postoj strany.

Ľudová tvorivosť z Facebooku pomerne presne vystihuje realitu SaS dnešných dní:

sas3

sas4

sas5
Charakter rozhoduje. Aj v strane s názvom Sloboda a Solidarita

 

3 thoughts on “Sloboda a Solidarita zradila slobodu a svojho voliča.”

  1. Dať komentár patriaci očividne niekomu inému ako Denníku N je dosť zavádzajúce jedná sa o dosť primitívny spôsob argumentovania odvolávka na nejaký Denníkn kde sa nachádza v skupine 11 ľudí a vznikol 1 júla. Samozrejme s obsahom článku súhlasím, ale odcudzujem takéto primitívne praktiky.

    1. Pred obrázkami je napísané, že sa jedná o „Ľudová tvorivosť z Facebooku“, takže vôbec sme sa nesnažili našiť to na DenníkN FB.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *