Sloboda a Solidarita (SaS) – ak budú Rómovia a migranti šťastní, bude šťastná Európa.

(úvodné foto: Public Domain Pictures, SaS, Gémes Sándor via Wikimedia Commons)

„Prezident Slovenskej republiky vo svojom poslednom prejave v slovenskom parlamente hovoriac o rómskej populácii na Slovensku povedal, že pokiaľ Rómovia budú šťastní a úspešní, Slovensko bude šťastné a úspešné. Ja by som to rád rozšíril na utečencov v Európe. Ak utečenci budú šťastní a úspešní, Európa bude rovnako šťastná a úspešná.“

Martin  Poliačik na zhromaždení Rady Európy

Je čas ukázať smer riešení migračnej krízy

Dnes Parlamentné zhromaždenie Rady Európy celý deň rokovalo o riešeniach súčasnej migračnej krízy. Mal som tú česť opäť prezentovať stanovisko liberálov z ALDE. Ak prezident Andrej Kiska hovorí o tom, že úspech Slovenska súvisí s úspechom našich Rómov, rovnako tak úspech Európy bude úzko súvisieť s úspechom prichádzajúcich migrantov.

Uverejnil používateľ Martin Poliačik Streda 28. júna 2017

(zdroj: FB Martin Poliačik  – pod videom je diskusia)

Samozrejme, je dobré, ak sú ľudia šťastní.

museli prísť až migranti, aby mnohí systémoví politici prišli na to, že ľudia by mali byť šťastni, teda v ich podaní aspoň niektoré komunity… (Foto: Irish Defence Forces , via Wikimedia Commons)

Len je na pováženie, prečo šťastie Európy má závisieť len na týchto  dvoch spomínaných skupinách ľudí.  Alebo má pán Poliačik dojem, že na Slovensku má v súčasnosti pracujúca majorita dôvod byť šťastná ?

Vďaka Martinovi Poliačikovi za tieto slová. Umožňujú pochopiť podstatu fungovania nielen SaS ako  takej, ale aj celej „štandardnej“ slovenskej politickej scény.

Princíp fungovania je nasledujúci:

  • pred voľbami sa hovorí to, čo chcú voliči počuť aby bolo čo najviac hlasov a následne čo najväčší podiel na moci
  • po voľbách je občan zase na 4 roky nezaujímavý, nastáva čas plniť želania skutočných majiteľov strany

SaS nie je žiaden Most – Híd, kde charakter rozhoduje, pred voľbami s Ficom nikdy, po voľbách Fico brat môj.

Richard Sulík – formálny či skutočný predseda SaS  ? (foto: Wikimedia)

SaS to má lepšie vymyslené, personálne podelené, dve línie politiky v jednom čase.

Richard Sulík pôsobí ako formálny predseda strany,  reálne je skôr manažér pre styk s verejnosťou. On hlása jedno a skutoční vládcovia v SaS robia iné, takmer presný opak toho, čo SaS ústami Richarda Sulíka predostiera voličom.

Iste každý uzná, že ak by reálne stranu riadil Richard Sulík nejedno vystúpenie ľudí, ako je Martin Poliačik, by skončilo rozhovorom so šéfom strany s tým, že sa buď bude držať aspoň základov línie strany alebo nech si ide svojou cestou.

Nič také sa neudialo a tak je jasné, že základnú líniu SaS reprezentuje práve Martin Poliačik a nie Richard Sulík.

A tiež by sa nemohlo stať, že všetci poslanci SaS do jedného hlasujú za Žitňanskej zákon obmedzujúci slobodu slova občanom Slovenska. Veď predsa majú slovo Sloboda v názve. Ale to je asi tiež len taká pasca na voliča.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *