Sheila – protesty proti väzbe dievčaťa sa rozbiehajú po celej Českej republike.

(foto: YouTube)

Pokiaľ Sheila Sz. (vystupujúca aj pod menom Adriana M.) mala naozaj záujem vyvolať protimoslimské nálady, tak v spolupráci s represívnymi zložkami štátu sa jej to podarilo viac,  než mohla dúfať.

Z videa, ktoré naozaj nemalo potenciál osloviť verejnosť, sa stala kauza, ktorá už hýbe spoločenskou mienkou a je v stave zamiešať preferencie politických strán. A to nielen na Slovensku.

Včera sa dostala na verejnosť správa, že na Sheilu Sz. uvalili slovenské orgány väzbu.

tento a podobné obrázky zahltili sociálnu sieť v Českej republike (zdroj: FB)

Zaujímavé je,  že v tejto chvíli kauza postihla viac susednú Českú republiku.

Facebook sa momentálne všetkými prostriedkami snaží mazať stránky a pozvánky na akciu s  názvom „Setkání u plamenů“  (tento link už nefunguje tiež). Nejde o žiadne vítanie jara, ale o hromadné pálenie koránov.

Akcia, ktorá  mala byť pôvodne iba malou akciou odporcov islamizácie v Prahe, sa po správe o postupe slovenských orgánov voči Sheile  Sz. stáva akciou celorepublikovou (ČR) a účasť na nej zrejme presiahne všetky očakávania.

Akcia je zajtra plánovaná okrem Prahy napríklad v mestách ako je  Olomouc,  Teplice, Nymburk, Brno, Vrchlabí, Ostrava, Zlín,  Karlovy Vary,  Mělník, Hradec Králové

Organizátori akcie uvádzajú:

Další města se lavinovitě k této hromadné akci 20.2.2017 od 16:00 hodin přidávají a zřejmě jich budou desítky… Je možné, že akce budou v některých městech najednou na více místech.

Sledujte proto prosím, zda nedojde k eventuálnímu slučování akcí. Odkazy či informace na akce dávejte prosím pod tento příspěvek anebo je šiřte obvyklými tajnými cestami. Tentokrát se informace údajně spíše více šíří formou z úst do ucha, kdy nezůstává vůbec žádná stopa na internetu.

V některých případech budou údajně korány páleny na soukromém pozemku ve venkovním grilu či oficiálně schváleném ohništi.

Je tedy velmi těžké odhadnout kolik lidí a kde všude se celkem akcí účastní – uvidíme, zda se v pondělí 20.2.2017 objeví třeba stovky či dokonce tisíce nebo desetitisíce fotek anebo videí z hromadného pálení koránu v České republice.

ZNOVU ZDŮRAZŇUJI, ŽE NENÍ V MÝCH SILÁCH OVĚŘOVAT VŠECHNY VÝŠE UVEDENÉ INFORMACE, KTERÉ SE NAVÍC DOSLOVA KAŽDOU MINUTU MĚNÍ A SEZNAM AKCÍ ČÍM DÁL VÍC NABOBTNÁVÁ…

(zdroj)

Až tragikomicky pôsobí situácia, že pre zajtrajšiu akcie nie je dosť koránov. Páliť sa preto budú aj iné knihy a predmety s tým, že dostanú označenie koránu.

Petr Hlaváč  z Prahy spustil petíciu za oslobodenie dievčaťa, ktorú plánuje odovzdať  slovenskému veľvyslanectvu.

PETICE ZA SVOBODU PRO ADRIANU MELEKOVOU (SHEILA SZMEREKOVA)

My, níže podepsaní občané České Republiky, kteří cítíme sounáležitost s bratrskou Slovenskou  Republikou, vyzýváme slovenskou justici, aby dbala práv občanů na svobodné vyjádření názorů.

Aby nechala stranou emoce, které v muslimské komunitě vzbudil čin slečny Adriany Melekové,  když zveřejnila videozáznam z pálení islámské knihy Korán.

Jsme si vědomi toho, že u muslimských věřících tento čin vyvolal nevoli, jelikož islámští věřící  dbají práva šária, které jim ničení posvátné knihy zakazuje.

Ale žádáme, aby bylo dbáno  slovenského sekulárního práva, a bylo zaručeno, že když slečna Adriana muslimkou není, právu
šária nepodléhá, a její konání se řídí jen zákony sekulární Slovenské Republiky. Slečna Adriana  zničila knihu, kterou si koupila. Kniha je jejím výhradním majetkem, a musí mít zaručenu svobodu se svým majetkem nakládat dle svého uvážení.

Pokud se jí kniha, kterou si koupila, nelíbila, musí jí  být zachováno její právo se svým majetkem naložit podle svého, a nesmí jí být kladena povinnost zajímat se o to, jak na svobodné nakládání se svým majetkem nahlíží některá z náboženských
organizací, které není sama členkou.

Svým podpisem se zastáváme slečny Adriany Melekové, a apelujeme na její zproštění obvinění.

(zdroj)

Je to zvlášť nepríjemná situácia pre českého premiéra Bohumila Sobotku, českú republiku čakajú v októbri voľby.

Česká vláda bola ústretová k Bruselu v otázke migračných kvót. Otváranie témy islam a migrácia napríklad aj v dôsledku postupu represívnych zložiek Slovenskej republiky môže českým sociálnym demokratom, rovnako  ako aj iným migrácii nakloneným stranám,  spôsobiť bolestivú stratu preferencií.

Aktualizácia o info zo Slovenska:

Zdá sa, že spontánne protestné akcie rôznych skupín občanov nemusia obísť ani Slovensko.

zdroj: FB stránka protestu

V týchto chvíľach sa na FB organizuje nejaká forma protestu pred Justičným Palácom v Bratislave. Bližšie informácie o proteste nemáme.

 

 

4 thoughts on “Sheila – protesty proti väzbe dievčaťa sa rozbiehajú po celej Českej republike.”

  1. Tiež ma to zarazilo, aký poprask z toho urobila naša polícia a naše súdnictvo, koľko policajtov bolo bolo potrebné, aby zatkli jednú útlu mladú dievčinu. Skutočne strašný čin „spáchala“, vyzeralo to, akoby vyvraždila aspoň jednu celú rodinu. Extrémizmus ako vyšitý. Je zaujímavé, že napríklad v Taliansku mladí moslimovia rozbili sochu Panny Márie, potom sa na ňu vymočili a nič sa im nestalo, v USA sa to stalo tiež. Ak by nikto spálil nedajbože iné nábožné knihy nie moslimské, zrejme by si to ani nikto nevšimol.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *