Sheila či Adriana, ďalší z klincov do rakvy „systémových“ strán?

Dievčina vystupujúca na FB pod nickom Adriana (Sheila) nie je práve fanynkou „európskych“ hodnôt a islamu obzvlášť.

Svoje politické presvedčenie dala na verejnosť neraz, naposledy vo videu, na ktorom spálila korán.

Bola by to bezvýznamná epizóda dnešnej doby, upadla by do zabudnutia, keby nezasiahla NAKA.

Pred pád dňami spálil v Čechách knihu Koránu známy občiansky aktivista Martin Konvička.  Samozrejme, zo strany „slniečkárov demokratov“ padlo na Martina Konvičku trestné oznámenie, ale česká polícia vyhodnotila udalosť tak, že pálením koránu nedošlo k trestnému činu.

V tomto kontexte je iste zaujímavé, prečo na Slovensku bola mladá 24-ročná žena rovno zadržaná políciou, prečo sa v tomto až tak líšime od susednej Českej republiky.

Mladej žene za jej aktivity hrozí pomerne vysoký trest.

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) obvinil 24-ročnú ženu zo:

• zločinu výroby extrémistických materiálov (trestná sadzba 3 až 6 rokov)
• v súbehu s prečinmi násilie proti skupine obyvateľov (trestná sadzba 6 mesiacov až 3 roky),
• hanobenie národa, rasy a presvedčenia (trestná sadzba 1 až 3 roky),
• podnecovanie k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti (trestná sadzba až na 3 roky).

Jedna vec je „práca“ NAKA, prokuratúry a súdov a druhá ako celú vec štátna moc dokáže vysvetliť verejnosti.

foto: FB

A mám pocit, že toto vysvetliť uspokojivo nedokáže.

Politický marketing nemá moc rád suché §. Snáď, len ak by zavreli nejakých vysokopostavených korupčníkov, čo ale iste nie je prípad sexi Adriany.

Preto ani nehodnotím, či naplnila, alebo do akej miery naplnila príslušné § TZ, zvlášť tie nové – protiextrémistické.

Právne posúdenie udalosti má u jej vnímaní verejnosťou len minimálnu roľu. Je to tým, že dievčine prisudzované trestné činy vníma spoločnosť ako politické trestné činy.

Prípad Adriana sa tak s vysokou pravdepodobnosťou stane nočnou morou vládneho zlepenca, z ktorého našich „eurohodnotových“ ešte len bude bolieť hlava.

Adriana má všetky danosti na to, stať sa sexi symbolom odporu proti súčasnej politickej garnitúre.

Je mladá, to sme nakoniec svojho času boli všetci. Je príťažlivá, dar od bohov, ten sme všetci nedostali.

A tak „hakenkrajc“ tour divadla o Natálke po stredných školách môže dnešným dňom skončiť. Už nič neovplyvní, vládny zlepenec a mimovládky si dnes ráno u mladej generácie privodili veľkolepú porážku.

foto: FB

Kto z chlapcov netúžil byť rytierom, statočným srdcom, ktorý ochránil krásnu dievčinu pred zlými uchvatiteľmi?

Iste sú aj takí, ktorí sa boja odvety islamistov za to Adrianine video, lenže „priposraní“ nikdy neformovali dejiny, ani z pozície človeka milión.

Kto z mladej generácie bude mať vôbec chuť vypočuť si právnu analýzu prípadu, prípadne si vyhľadať a prečítať odôvodnenie rozsudku?

A toto už nie je len otázka straty dôvery u mladých. Naše „štandardné“ politické strany mnohí občania dnes už naozaj vnímajú, ako nejaké zoskupenie proislamsky orientovaných aktivistov.

Do akej miery budú takto vnímané politické strany voličom je po chuti, to ukážu už aj voľby do vyšších územných celkov (VUC).

Suma – sumárum, dnes si privodili naši „eurohodnotoví“ ťažké, ba priam nenahraditeľné straty a mnoho hodín „propagačnej“ práce im vzal čert.

5 thoughts on “Sheila či Adriana, ďalší z klincov do rakvy „systémových“ strán?”

  1. Skôr by som ju poslal na psychiatrické vyšetrenie, ako obvinil z trestného činu. Zas len nafúknutá vec o nejakej hlúpučkej dievčine a popri tom sa rozkráda republika veselo ďalej……..

  2. Iba obyčajná hlupaňa (súdiac aj podľa toho, ako liberálne, teda slniečkovo sa oblieka – ako taká lacná štetka bez súdnosti a sebaúcty), ktorá nestojí za pozornosť.
    Protest sa dá vyjadriť aj inak, inteligentnejšie, slušnejšie a nie takto primitívne a infantilne.
    Systém alebo súčasný pseudo-Islam (rovnako súčasné pseudo-Kresťanstvo bez skutočného Boha, nemajúce takmer nič spoločné s pôvodnou filozofiou života Ísu), ktorý nemá s Koránom skoro nič spoločné (ten, kto sa o túto problematiku zaujíma na serióznej úrovni, ten vie, o čom rozprávam), treba prevalcovať pravdivejšími informáciami a pádnymi argumentami.

  3. Na českých stránkach bol čin mladej Adriany označený za prejav národnej hrdosti a vlastenectva. Odmenou bol nočný prepad špeciálneho komanda NAKA a hrozba vysokého trestu. Samozrejme títo „odborníci“ konali na pokyn ešte väčších „odborníkov“, kapitánov, plukovníkov a dobrých anjelov. Horda vycvičených a ozbrojených policajtov na jednej strane a útle bezbranné dievča na strane druhej. Smiešne a úbohé. To im ide zneškodňovať slabú ženu. Ak by mali mať do činenia so skutočným zločincom, ani si nechcem predstavovať. Adriana sa mala dat asi radsej na drogy, to by sa jej zastali aj v parlamente.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *