Proste škandálne – polícia predvoláva príjemcov „zelenej“ sociálnej pomoci.

(úvodné foto: YouTube,FB)

Podľa najnovších informácií, ktoré sa ku mne dostali z viacerích zdrojov, začala NAKA predvolávať tých, čo v ťažkej situácii prijali finančnú pomoc od Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko. NAKA sa údajne chystá riešiť trestnosť poukázaných súm  a ten zoznam „trestných“  čísel obsahuje viac čísel ako jedno.

K tým číslam:

Ak má byť číslo trestné, tak musí byť definované v zákone, ktoré je to a za akých okolností je trestné.  Ak číslo zákon nespomína, nie je čo riešiť. Najprv treba § o trestných číslach a potom je možné za čísla trestať.

Taký § bude síce na hlavu, ale stav riadenia tejto spoločnosti je v mnohých ohľadoch na hlavu. Ako slušní občania si ten švejkovský § naštudujeme a budeme ho dodržiavať. Až do doby , kým sa demokraticky vo voľbách nezbavíme volených funkcionárov komplikujúcich nám život nielen v peňaženke ale už aj v matematike.

Občania by radi videli políciu aktívnu v iných prípadoch, než pri mágii čísel.

V súčasnosti sa trestnosť čísel posudzuje naozaj iba na základe dojmov (ako inak, keď ich zákon nevymenúva) dobre plateného príslušníka NAKA a dobre plateného súdneho znalca, prípadne to rieši až súd.

Ak by sa tie peniaze, čo táto maškaráda stojí, dali tým postihnutým deťom na liečenie, nepotrebovali by ich od Ľudovej strany.

Tento prípad presne dokresľuje „hodnoty“ nielen tejto vlády ale aj systémových opozičných strán. Tak na liečenie chorého dieťaťa sa peniaze nenájdu ani v štáte ani v poisťovni. Ale na plat toho, čo bude otravovať jeho ťažko skúšaných rodičov peniaze sú.

V tomto štáte je už veľa vecí ako vo Švejkovi.

Keby mala štátna moc aspoň trochu súcitu s trpiacimi ľuďmi, a naozaj na tej kabale čísel stálo „Rakousko“ ako stálo na klystýru Dr. Grunsteina vo Švejkovi, tak nájde jemnejší spôsob komunikácie s  osudom ťažko skúšanými občanmi, než ich rovno predvolávať na NAKA.

Ťažko skúšaným rodičom postihnutých detí je cenná každá minúta a každé euro. A naozaj nemajú čas, prostriedky ani náladu cestovať do najbližšej kancelárie NAKA riešiť mystiku čísel.

Lenže, kto by tu doťahoval detaily. Naše elity proste osud bežných ľudí asi nezaujíma, to ukazujú aj tieto posledné udalosti. Radoví občania  im príliš vzdialení príjmovo a celkovo spoločenským postavením. Je to iný svet, ktorý nepoznajú a ani mu nerozumejú. A asi ani nechcú rozumieť.

Tu už pomôžu iba nové voľby, kde to je potrebné tých „hore“ nakomplet vymeniť, inak tu bude len a len horšie. Chudobní občania kontra elity voľkajúce si v mystériách čísel či iných kratochvíľach.

Malú rošádu, teda výmenu, môžeme na výstrahu tým „hore“ urobiť už v krajských voľbách. Ak systémoví kandidáti v nich utrpia riadny debakel, a do krajských zastupiteľstiev zasadnú tí druhí, možno aj rodiny s postihnutými deťmi budú mať pre systém vyššiu cenu, než majú dnes.

Autor: Miroslav Juriš

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *