Pre poslankyňu za SaS je väčšina občanov „ťuťmákmi“, Marian Kotleba s tým rázne nesúhlasí.

Aby sa platy a náhrady poslancov v ďalšom roku nedvihli o sumu cca 900 eur mesačne, musí byť ešte v tomto roku prijatý nový zákon. Ten by opäť na 1 rok zastavil zákonom dané pravidelné zvyšovanie platov poslancov.

Za stranu SaS v tejto veci pred plénom vystúpil Martin Poliačik. Ale asi najlepšie postoj SaS vystihla poslankyňa Jana Cigániková vo svojej faktickej poznámke.

My hovoríme to, a ja vám to poviem na rovinu, ja by som chcela, aby poslanci, ministri, aby takýto ľudia mali vyšší plat.

Viete prečo by som to chcela? Aby sme do tohto parlamentu si sadli ľudia, ktorí niečo v živote dosiahli, niečo dokázali, ktorí dnes možno zarábajú možno 10 tisíc euro, možno viacej a zarábajú tie peniaze preto, lebo boli vo svojím živote veľmi šikovní

Takýmto spôsobom, pre týchto ľudí, ktorí dnes zarábajú tisíce pre tých je ten plat, ktorý sa poslancovi ponúka, pre takéhoto človeka je to smiešny plat.

Samozrejme pre nejakého ťuťmáka, ktorý v živote nič nevytvoril, ktorý sa narodil so zlatou vidličkou v zadku možno, tak pre toho, pre toho je to možno atraktívne ale ja by som chcela, aby sem chodili šikovní manažéri, ktorí budú rozhodovať o tom ako sa v tejto krajine bude dariť…

Tak ja z tohto dôvodu budem proti tomu, aby sa zmrazovali platy.

celé vystúpenie Jany Cigánikovej (zdroj NRSR)

Na vystúpenie poslankyne ostro reagoval Marian Kotleba.

mariankotleba
Ing. Mgr, Marian Kotleba (foto: ĽS Naše Slovensko)

Pán poslanec Poliačik ale aj kolegynka zo SaS-ky no, vy dnes jednoducho ukazujete svoju pravú tvár o tom ako ľudí, ktorí robia za minimálnu mzdu a nedosahujú sa, nedosahujú ich príjmy ani len priemernú mzdu, nazývate ťuťmákmi, to je proste vizitka vašej strany…

… vy ste dnes zase dokázali rozprávať a nepovedať nič. Na jednej strane kritizovať návrh na zmrazenie platov, na druhej strane hovoriť o tom, či je to málo, či je veľa.

Ja sa pýtam, komu je málo za to, že tu sedíme tie peniaze, ktoré na rozdiel od ľudí v továrňach poberáme, komu je to málo?

Ak je vám to málo treba to povedať, je vám to málo, ale nehrať sa nám je málo alebo poďme to nejako valorizovať.

Začo, čo sme spravili v tomto volebnom období pre ľudí na Slovensku, aby sa mali lepšie keď vy rozprávate o tom, že uvažujete o zdvíhaní platov…

video : Marťan z Kuchajdy

 

 

 

2 thoughts on “Pre poslankyňu za SaS je väčšina občanov „ťuťmákmi“, Marian Kotleba s tým rázne nesúhlasí.”

  1. Ty mladá ***…si prečo išla do parlamentu za smiešny poslanecký plat podľa tvojich slov???…!!!…podľa tvojej logiky si ty aj tebe podobný išli kandidovať do parlamentu lebo ste nikdy nič nedokázali a stačí vám len ten smiešny poslanecký plat….ty krávo serieš si sama do huby!!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *