Milá rehoľná sestra Hermana (odpoveď na článok v Aktualitách).

So záujmom som si prečítal na portáli Aktuality Váš názor. Zaujal ma o to viac, že nebýva zvykom u rehoľných sestier sa vyjadrovať k politike.

Dovolil by som si s Vami v niektorých veciach viesť dišputu, pretože niektoré veci vidím ináč a aj dôkazy sú iné ako Váš názor .

foto: Pixabay

Ak Vás pri poznaní výsledkov volieb vo vašej rodnej dedine oblial pocit strachu, odporúčam Vám sa oddať vrúcnej a úprimnej modlitbe, tá Vás naplní  odvahou. Spomeňte si na Cyrila a Metoda ako išli do neznámych krajín, kde sa kresťanstvo miešalo s pohanstvom, do krajín, kde mohli stretnúť kohokoľvek s akýmkoľvek zámerom. Tak ako dodávala vrúcna modlitba odvahu im, tak ju dodá aj Vám.

Strach je často nástrojom Satana, ktorý ním na istý čas pripraví o jasnú myseľ aj úprimne veriaceho človeka.

Smutných udalostí počas druhej svetovej vojny bolo v okolí Ružomberka mnoho. Možno neviete o 146 osobách popravených  27. augusta 1944 partizánmi v Ružomberku – Bielom Potoku. Ktorej zo súčasných politických strán  by ste pripísali dedičstvo tohto zločinu, ktorí ďalší kandidáti na prezidenta vyvolávajú vo Vás strach?

Ako ľahké je dnes pre človeka, ktorý verí médiám, sa spolupodieľať na hriechu porušenia ôsmeho z Desatora – Nepreriekneš krivého svedectva proti blížnemu svojmu.

Nie je pravda, že Milan Mazurek hádzal v Bratislave dlažobnú kocku. Kde by ju na tom mieste asi tak vzal? Pozrite si prosím videá z toho údajného hádzania. Veď dlažobná kocka má svoju veľkosť, naozaj si myslíte, že by ju na videu nebolo vidieť a že by aspoň jeden z množstva policajtov čo boli v blízkosti Milana Mazureka nebol reagoval?

To že sa Marian Kotleba odmieta o smutných udalostiach tých čias baviť s redaktormi od novín nie je tým, že by existenciu tých udalostí popieral. Veď aj Vy iste tušíte, že pre mnohých novinárov Desatoro nič neznamená, že by jeho slová prekrútili tak, aby s toho mal problémy so zákonom.

Vítam Vašu politickú angažovanosť, lebo nastáva čas pre kresťanov sa angažovať. Politická strana ktorá má v názve slovo kresťanská, Kresťansko demokratické hnutie (KDH), podpísala dohodu o spolupráci so stranou Progresívne Slovensko. Podpísali dohodu s politickou stranou, ktorej idey v mnohých bodoch idú proti tomu, čo nás učí Biblia. A to je vec, ktorá si priam žiada vyjadriť svoj kresťanský postoj, lebo ako stojí v 1. liste Korinťanom:

foto: Pixabay

9 Neviete, že nespravodliví nebudú dedičmi Božieho kráľovstva? Nemýľte sa: ani smilníci, ani modloslužobníci, ani cudzoložníci, ani chlipníci, ani súložníci mužov,

10 ani zlodeji, ani chamtivci, ani opilci, ani utŕhači, ani lupiči nebudú dedičmi Božieho kráľovstva.

A na koniec by som Vás chcel požiadať o preverenie si informácií s ktorými chcete ovplyvniť ľudí v novinách a vo svojom okolí, lebo klamstvo je ťažký hriech. Budem sa za Vás modliť aby Pán Boh Vás osvietil a dal silu sa aj ospravedlniť ľudom ktorých bezdôvodne haníte.   

 

S prianím všetkého dobrého a veľa zdravia Tomáš D.

(úvodný obrázok: Pixabay)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *