Marenie predvolebných stretnutí kandidátov za Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko s občanmi je veľmi hlúpym krokom.

Marenie predvolebných stretnutí kandidátov za Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko s občanmi  je veľmi hlúpym krokom.

Kandidát na predsedu Prešovského samosprávneho kraja Jozef Mihalčin na svojom FB profile informoval:

„Drahí priatelia, naše stretnutie ktoré sa malo konať v stredu v Starej Ľubovni bolo bohužiaľ zrušené. Prenajímateľ miestnosti dostal množstvo vyhrážok od vplyvných smeráckych politikov, ktorí by ho mohli ekonomicky zničiť.“

Neskôr doplnil:

„Dnes sme Vás informovali o tom, že nám v Starej Ľubovni zrušili prenájom priestoru z dôvodu vyhrážok od smeráckych politikov. Zistili sme, že majiteľom budovy, v ktorej sme mali mať míting je Jozef Kandráč, údajne nezávislý poslanec VÚC, ktorý zakázal svojmu nájomcovi poskytnúť nám priestor na stretnutie s občanmi.

Tesne po tom sme obdržali telefonát z mesta Prešov, kde nám bolo oznámené že v priestoroch domu kultúry praskla kanalizácia a nemôžu nám teda poskytnúť objednaný priestor. „

Nie každý uverí, že v dome kultúry v Prešove praskla kanalizácia práve pred mítingom. Tie rušenia prenájmov, to bola vždy tragikomédia, napríklad  okolo rušenia mítingu v Piešťanoch.

Po nejakom čase sa nedobrovoľní aktéri zrušenia mítingu podľahnú tlakom otázok svojho najbližšieho okolia. A tak poznáme mechanizmus akým sa dejú tieto poruchy či náhle eurohodnotové precitnutia majiteľov priestorov.

Akonáhle sa začne propagácia stretnutia s občanmi, začne prenajímateľovi vyzváňať telefón. Rôzne „osobnosti“ a funkcionári začnú majiteľovi naznačovať, že podporuje extrémizmus, čo môže mať pre neho následky.

uvidíme, koľko z tých mítingov sa uskutoční, koľko bude zákazov a porúch kanalizácií

Toto všetko ukazuje, že dnešné tzv. systémové strany už stratili schopnosť pracovať s občanmi. Uvažovať za horizont týždňa  a pochopiť podstatu spoločenských procesov je pre nich naozaj príliš vzdialený most.

Marenia mítingov sú toho nádherným príkladom.

Foto: By Jirka.h23 via Wikimedia Commons

Ako povedal Josef Švejk:

„Každej nemůže bejt chytrej. Ty hloupí musej dělat výjimku, protože kdyby byl každej chytrej, tak by bylo na světě tolik rozumu, že by z toho byl každej druhej člověk úplně blbej.“

Položme si otázku, kto z občanov chce ísť na míting.

Len ten, kto sa o ňom dozvie a má záujem o spoločenské dianie. Pravdepodobne to už bude rozhodnutý volič ĽS Naše Slovensko.

Čo získajú protivníci Mariana Kotlebu tým, že občanovi to stretnutie znemožnia?

Odpoveď je jasná, nezískajú nič a dokonca stratia.

zákazy mítingov popularite ĽS Naše Slovensko skôr pomôžu ako poškodia

Občan volič sa o mítingu iste dozvie, pretože ĽS Naše Slovensko si vďaka mediálnej blokáde a mase aktivistov vytvorila vlastný účinný systém informovania verejnosti.

Volič, ktorému bolo znemožnené sa stretnúť so svojimi kandidátmi sa iba utvrdí v správnosti svojej voľby. A nezmení ju tak skoro, veď kto by volil tých, ktorí mu narúšajú jeho plány.

Zároveň správa o znemožnenom mítingu sa šíri po Slovensku. A ďalší voliči si povedia: tak to už je cez čiaru, toto nie  je sloboda, aby sa s občanmi stretávali iba proeurópski a promigrační politici a tým druhým sa to zakazovalo.

Každý znemožnený a zakázaný míting predstavuje pre Mariana Kotlebu či Jozefa Mihalčina zápas, na ktorý sa súper nedostavil. Je to kontumačné víťazstvo.

Na mítingu by Jozef Mihalčin musel presvedčiť občanov o svojej vízii spravovania kraja a možno by musel čeliť nepríjemným otázkam od politicky inak naladeného občana.

Takto Jozef Mihalčin získal väčšiu publicitu, než by mu priniesol aj ten najlepší míting. A ešte aj neplánovane ušetril náklady na prenájom sály…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *