Kvóty presídľovania migrantov a (ne)konšpiračné zvesti.

(úvodné foto: autor Steve Evans, Flickr.com)

Intenzívna kampaň Refugees welcome prebiehala aj na Slovensku (foto: Flickr)

V čase bojov na Ukrajine (leto 2014) sa zjavili „konšpiračné“ informácie o  existencii koncepcie na pripravované presídlenie veľkého množstva migrantov na Slovensko. Podľa nej základným prostriedkom k dosiahnutiu cieľa mala byť plánovaná veľká médiálna kampaň, ktorá mala zabezpečiť súhlas verejnosti s presídľovaním a následnou starostlivosťou o migrantov.

Demonštrácia v lete 2015 údajne priviedla vládu k rozhodnutiu postaviť sa do volieb proti kvótam. (foto: Medzičas)

Ďalšie informácie uvádzali, že po veľkej bratislavskej „Kopáčovej“ demonštrácii z júna 2015 bolo rozhodnuté  odložiť presídľovanie  na čas po voľbách. A to z dôvodu, aby sa Kotleba nedostal do parlamentu.

V marci 2016 je Kotleba v parlamente a mediálna kampaň refugees welcome je v troskách, porazená internetom.

Premiér predstavuje nové útvary polície, vo verejnosti známe ako NAKA. Súvisí to s údajnou koncepciou z leta 2016? (Foto: YouTube)

Vtedy kaviarenské elity (minimálne časť z ich predstaviteľov)) skonštatovali, že postoj bežného občana žiadna mediálna kampaň nezmení. A tak pôvodná koncepcia bola údajne nahradená takmer úplne novou utajenou verziou. V nej to má byť postavené predovšetkým na represívnych zložkách štátu, mediálne kampane majú už len podpornú úlohu.

Represívne zložky štátu majú zabezpečiť aby jednotliví bežní občania boli za xenofóbne názory okamžite postihovaní.

Prišli z vojnovej zóny, kde im šlo o život, aspoň tak tvrdia médiá. Stratili pri úteku doklady, ešte že ten mobil im ostal. Ale kto im vo vojnovej zóne, platí kredit či paušál ? foto: (Steve Evans, Flickr.com)

Neočakáva sa od toho, že občan po  sa postihu stane multikuturalistom či rovno prejde k islamistom bojovať za Rakku.  Cieľom je navodiť stav, kedy sa bude  báť svoj „xenofóbny“ názor verejne prejaviť a to systému zabezpečí, že sa nebude „zgrupovať“ do ĽSNS a podobných nesystémových zoskupení.

Kaviarenské elity očakávajú, že keď občania si budú môcť len ticho so strachom pred políciou šeptať svoje xenofóbne názory kdesi po bytoch a krčmičkách, tak nebudú problémom  pre „svetlé zajtrajšky“ Slovenska.

Podľa „konšpiračných“ informácií z leta 2016 tá utajovaná koncepcia určovala aj taktiku dosiahnutia cieľa. Predpokladá nutnosť novelizácie trestných zákonov, vznik útvarov polície zameraných na stíhanie odporcov migrácie, regulácie slobody slova ako aj zákaz ĽSNS a podobných zoskupení. A k samotnému presídľovaniu migrantov má prísť až v čase, keď bude spoločnosť na to „pripravená“, čo sa  má stihnúť najneskôr do konca roku 2017…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *