Kiskopríbeh – pád dobrého anjela a ako SaSkár Ľubomír Galko čelom vzad spravil.

(úvodny obrázok: blog a FB profil Ľubomíra Galka)

Ľubomíra Galka rozhorčil fakt, že utajované informácie o daňových záležitostiach Andreja Kisku niekto posunul verejnosti:

(zdroj)

Hneď som si spomenul na známy prípad Filipa Rybaniča, asistenta poslanca SaS Jozefa Rajtára. Ten si ako zamestnanec Tatra banky pozrel účty Roberta Kaliňáka, Jána Počiatka, Mariána Kočnera a Ladislava Bašternáka .

Sedel som v kancelárii, keď mi z banky oznámili, že došlo k nepovolenému vniknutiu do môjho účtu. Oznámila mi to banka. Nie ja som to konštatoval. Bola to banka, ktorá to oznámila aj polícii. Ja vystupujem v tomto prípade ako poškodený. Mám preto právo, tak ako hociktorý iný občan, byť súčasťou tohto trestného konania a nahliadať do spisu.

Vyhlasovať, že Filip Rybanič je whistleblower iba preto, lebo sa vlúpal práve na môj osobný účet, nie je na mieste. Novinárom neposunul všetky informácie. Naopak niektoré zamlčal a niektoré úplne zmenil. O jeho dôvodoch špekulovať nebudem.

(Róbert Kaliňák, blog)

Podpredseda SaS Ľubomír Galko vidí vec v tomto prípade pre zmenu takto:

(zdroj)

Ľubomír Galko venoval tejto téme aj článok na svojom blogu:

„Jediný, kto je vystavený represiám štátneho aparátu, je Filip Rybanič – mladý človek a symbol boja proti korupcii v tomto prípade. Absurdné a choré.“

zdroj – zobraziť článok…

Ľubomír Galko by mal napísať ešte jeden článok pre nás menej chápavých. Článok, v ktorom by nám objasnil prečo je Filip Rybanič symbol boja proti korupcii, ktorého stíhanie je „absurdné a choré“ a ten kto vyniesol materiál z „utajenej a osobnej dokumentácie“ týkajúcej sa Andreja Kisku je človek, ktorý „chrapúnskym spôsobom tieto informácie zneužíva“.

Autor: Ing. Miroslav Juriš

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *