Islamisti v Aleppo boli definitívne porazení

Správa o tom, že organizovaný odpor islamistov v Aleppo bol definitívne zlomený, prišla o 22:00 z viacerých zdrojov.

View post on imgur.com

Na Twitteri sa objavili videá, kde obyvateľstvo mesta oslavuje oslobodenie mesta.  „Európske hodnoty“ „umiernených“ islamistov, ktorí východnú časť mesta dlho ovládali, obyvateľov mesta zjavne neoslovili.

 

Udalosti museli nabrať rýchly spád, pretože pred niekoľkými hodinami ovládali ešte približne 4 km štvorcové a dala sa očakávať čoraz úpornejšia obrana

Sýrskej armáde sa tak uvoľnili ruky na odvrátenie prielomu islamistov z Islamského štátu pri Palmyre. V predošlých dňoch sýrske jednotky stratili toto mesto a boli od neho vytlačené mnoho kilometrov na západ.

Pravdepodobným cieľom ISIL pri Palmyre bolo oslabiť sýrsku ofenzívu v Aleppo.

Ofenzíva Islamského štátu však prišla neskoro a do zlej strategickej situácii sa v súčasnosti dostáva práve ISIL. Ten pravdepodobne bude čeliť v najbližších dňoch v odkrytom priestore elitným sýrskym jednotkám presunutým z Aleppa.

Aleppo oslavuje:

Viac ako chcel, povedal po skončení zasadnutia ministrov zahraničných veci EÚ, minister Miroslav Lajčák:

 “Ak aj Aleppo padlo, to nie je koniec vojny. A EÚ vidí svoju úlohu predovšetkým ako politický faktor a zdôrazňujeme potrebu rokovaní. Našu úlohu vidíme veľmi silne v tom, aby sme pomohli v humanitárnej oblasti, a budeme sa usilovať a bojovať o to, aby sa humanitárna pomoc dostala k tým, ktorí to potrebujú,”

zdroj: Hlavné správy

Takže Aleppo nebolo oslobodené, Aleppo padlo, teda aspoň pre ministrov zahraničných vecí EÚ…

 

 

 

One thought on “Islamisti v Aleppo boli definitívne porazení”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *