Čierny deň pre Slovensko.

Džihádista na titulnej fotke nie je náhodou (zdroj: Jihad Watch). Z kuloárnych informácií ohľadom tohto zákona vyplýva, že hlavným cieľom prijatej novely nie je ani tak Marian Kotleba a jeho strana.

Hlavným cieľom je navodiť taký právny stav, aby bolo represívnymi zložkami štátu možné rýchlo a efektívne umlčať akúkoľvek kritiku a neželané informácie o radikálnom islame  a európskych hodnotách.

Kritika migrácie má tiež dostať punc trestnosti. Tak ako je tomu napríklad vo Švédsku. Elity už pochopili, že po dobrom to s tým multikulturalizmom nepôjde.

A tak v Európe, krajina po krajine, ustupuje od slobody slova a  represia moci voči občanom stúpa. Rýchlosť demontáže demokracie je úmerná tomu, ako v jednotlivých krajinách  mimovládky ovládajú vlády, politické strany a parlamenty.

milankrajniak
Milan Krajniak (foto: FB)

Princíp prijatého  „náhubkového“ zákona veľmi dobre vystihol poslanec Milan Krajniak.

Pretože v skutočnosti ten zákon, o ktorom rokujeme, nie je zákon o boji proti extrémizmu, to je zákon totalitný, ktorým pani ministerka zavádza možnosť, aby štát určoval, ktorý názor je správny a ktorý je nesprávny. A toto absolútne zásadne principiálne odmietame.

Akonáhle štát začne určovať, čo je správne a čo nesprávne, tak sme skončili dámy a páni. Skončili sme.

To už nie je demokracia, to už je kultúra, aká je dnes v Nemecku, kde máte jeden názor na verejnosti a druhý názor doma medzi príbuznými alebo medzi kamarátmi na pive. Lebo jeden názor je ten oficiálny, to je to, čo sa smie povedať a druhý názor je ten, ktorý si naozaj myslím.

Ale my sme toto zažili za komunizmu. Kam to viedlo? Viete, kam to viedlo? Ja vám to poviem. V tom, že dodnes je tá spoločnosť naša pokrytecká. Zvykli sme si na to, že jáj no tak ako zahráme sa na to, čo je správne a v skutočnosti si myslíme niečo iné. Ako potom chceme riešiť problémy, keď sa ešte aj v takýchto otázkach budeme hrať?

Sloboda prejavu buď je alebo nie je. Ak je sloboda prejavu, je sloboda prejavu aj pre nesprávne názory a ja to musím byť schopný zniesť, aj keď s vami nesúhlasím, lebo to je sloboda prejavu. Akonáhle začneme určovať, ktoré názory sú správne a nesprávne, tak to je totalita.

zdroj MediaPortál (video  + celé vystúpenie poslanca Milana Krajniaka)

stanislavdrobny
Stanislav Drobný foto: www.pno.sk

Nad právnou nelogickosťou prijatej novely sa zamyslel poslanec za Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko Stanislav Drobný:

V Slovenskej republike sa pomaly dostávame do stavu, že ľudia začínajú mať obavy realizovať svoje ľudské a občianske práva strachu či sa tak nedopustia trestného činu.

Je to spôsobené neistotou, interpretácii trestného práva a neustále sa meniacou legislatívou ktorá až nadbytočne reguluje takmer každý detail života občanov cez represiu. Vrátim sa k samotnému § 424a apartheid a diskriminácia skupiny osôb.

Užz názvu paragrafu neviem, či si mám myslieť o stave legislatívneho procesu v Slovenskej republike. Či sme už ozaj ako Juhoafrická republika aby sme zákonmi riešili apartheid?

Presne takéto návrhy zákonov robia právo nejasným a nepredvídateľným. Tento návrh je súčasťou snahy vládnych a časti opozičných strán ako si spôsobujú spútať zošnurovať verejnú diskusiu, niečo podobné sme tu mali za socializmu.

Socialistické zriadenie to nezachránilo. Rovnako ako to v dlhodobom horizonte nepomôže ani súčasnému systému.

Nedá sa dlhodobo úspešne fungovať za stavu, že občania nemôžu alebo sa boja povedať svoj názor zo strachu pred trestným stíhaním.

Možno občania na chvíľu vystrašene stíchnu tým, že nepôjdu hlavou proti múru. Ale s tým presvedčením, že pri prvej reálnej príležitosti to poriadne osladia tým, ktorých sa po celý čas báli.

Dejiny sú plné takýchto príbehov. Situácia v celej Európe nie je dobrá. Nik z nás nevie čo prinesie najbližší deň, týždeň, mesiac. Preto na Slovensku potrebujeme v dnešnej dobe širokú diskusiu na aktuálne témy aj tie nepríjemné. A nie ticho spojené zo strachom z represálií.

zdroj MediaPortál (Video + celé vystúpenie poslanca Stanislava Drobného)

Smutné, že po všetkých tých vystúpeniach za hlasovalo 98 poslancov, proti iba 21 a 20 nemalo názor.

A German worker refuses to raise his arm to give the nazi salute at Hitler's arrival to his factory, Hamburg, 1936.
V našom parlamente máme 41 krúžkov.  Nestačilo….Foto: Hamburg, 1936, autor neznámy…zdroj: Wikipedia

Za hlasoval takmer celý poslanecký klub SMER SD, okrem tých čo na zasadnutí neboli. Nenašiel sa ani jeden poslanec, čo by mal k takejto demontáži demokratických hodnôt kritickú   pozíciu. Pronárodné a demokratické krídlo v SMERe SD je už asi minulosťou, bruselské krídlo má v parlamente jednoznačne navrch.

Spozornieť by mal volič Slobody a Solidarity (SaS). Na slobodu si pri tomto hlasovaní nespomenul ani jeden z jej poslancov. Všetci do jedného boli za.

A German worker refuses to raise his arm to give the nazi salute at Hitler's arrival to his factory, Hamburg, 1936.
August Landmesser – muž, ktorý odmietol totalitu.

Sulík je v Bruseli, odstavený od reálnej moci v strane. Ako sa zdá, probruselské krídlo stranu už  natrvalo ovládlo a strana bude na 100% podporovať všetko, čo si vyžiadajú mimovládky a Brusel.

Neprekvapuje,  že sa za slobodu slova nepostavil Most – Híd . Nakoniec je to strana, ktorá priamo žiadala prijímanie moslimských migrantov na Slovensko.

SNS iste sklamala svojich voličov, celý klub bol komplet za obmedzenie slobody slova.

Poslanci za bývalú Sieť, dnes nezávislí,  zákon tiež podporili, nakoniec strana išla do volieb s tým, že podporuje presídľovanie moslimských migrantov na Slovensko.

Neochvejne za demokratickými hodnotami stáli poslanci za SME RODINA Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko.

Nepriamo sa za zachovanie demokracie na Slovensku postavili Matovičovci – OĽANO. Celý ich poslanecký klub sa zdržal hlasovania. Iste, väčším gestom by bolo byť proti, ale zrejme sa už tiež boja. Zdržanie sa hlasovania je tak aspoň symbolickou formou odporu voči nastupujúcim totalitným praktikám.

Dnes sa prijatím tohto zákona spoločenská klíma na Slovensku veľmi zmenila.

Nejaký čas sa iste podľa nového zákona nič neudeje, samotní policajti, prokurátori a sudcovia neradi budú postupovať proti občianskym slobodám. Či už zo svojho demokratického presvedčenia, alebo z obavy, že keď „sa to otočí“, budú oni braní novou vládou na zodpovednosť.

Časom to však vládna moc prekoná a nájde takých,  čo sa tomu upíšu. Akonáhle sa basy začnú plniť prvými obvinenými za politický názor, bude Slovensko iný svet, ako ho poznáme dnes…

 

 

 

 

2 thoughts on “Čierny deň pre Slovensko.”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *