Čaká Slovensko vládna kríza a predčasné voľby ?

Celoštátne médiá priniesli v týchto hodinách správu, že ministerka Lucia Žitňanská vyzvala Róberta Kaliňáka aby odstúpil z funkcie.

Na jej tvrdení nie je nič prekvapujúce. Prekvapujúce bolo skôr vytvorenie vlády, v ktorej spolu zasadli povinné kvóty na presídľovanie migrantov odmietajúci Smer a eurohodnotovo – promigračný Most Híd.  Lebo Kotleba…

Most Híd, a  Lucia Žitňanská osobne,  v roku 2015 dokonca tlačili na vtedajšiu vládu, aby vo vyššom počte prijímala práve moslimských migrantov. Orientáciu slovenskej migračnej politiky na prijímanie kresťanských utečencov považovali za diskriminačnú s tým, že toto sa musí zmeniť. (zdroj)

Mnohí voliči Mostu Híd si to všimli a tak Most Híd dosiahol v parlamentných voľbách výsledok „za Kotlebom“.

bugar
Aj rozhodol. Predvolebný bilboard Mostu – Híd

K ďalšej, už zrejme fatálnej strate voličov prišlo po voľbách, keď sa Most – Híd „spolčil“ so Smerom. Na vstupe do vlády by nebolo nič až tak zlé, keby svoju predvolebnú kampaň nebol postavil na „antifico“ téme s heslom „Fico nikdy“. A tak si dnes volič Mostu Híd pripadá ako ökör (vôl).

Dnes je Most – Híd veľmi pravdepodobným kandidátom na zostup mimo parlamentné strany.

Iste  ani jeho pozícia vo vláde nenapĺňa predvolebné predstavy jeho „eurohodnotového“ vedenia. Vedenie Smeru skôr ťahá s Orbánom než s Bruselom. A o pre Most Híd dôležitých kvótach na presídľovanie migrantov väčšina v Smere nechce ani počuť.

„Eurohodnotový“ Boris Zala to nateraz vzdal, Monika Flašíková je bez reálneho vplyvu, „eurohodnotová“ piata kolóna v Smere sice pomaly napreduje, ale tiež je to ďaleko za očakávaniami vládcov z Bruselu.

Brzdí ju hlavne minister Robert Kaliňák, a to je dôvod tej mobilizácie proti nemu.

bonaparte3
Sú protesty pred Bonaparte dôsledkom podozrenia z korupcie, alebo skôr nádielkou za odmietanie európskych hodnôt – kvót na presídľovanie migrantov ? foto: YouTube

Iste, nemusí byť ohľadom „Bašternáka“, ako by povedal major Haluška „úplne šecko v porádku“, ale takým prípadov je na Slovensku x, a aj väčších, napríklad Gorila.

Pri podrobnejšom skúmaní dôkazov, ktoré uvádzajú médiá proti ministrovi Kaliňákovi, narazí pozorný čitateľ na množstvo „vaty“. Je mu hneď jasné, že do značnej miery ide o čistú propagandu.

Potom nastáva pre čitateľa problém, oddeliť reálne informácie od propadandistickej „vaty“, ktoru sú obalené. Jedno je mu ale jasné, hrá sa tu až príliš špinavá hra.

A preto taká angažovanosť médií, „osobností“ a mimovládiek, aká tu ešte nebola, snáď len Marian Kotleba zažíval niečo v takom rozsahu. Ide jasne o viac, ako o nejaký rezidenčný komplex a vratky DHP.

Ministerka Žitňanská momentálne predkladá návrhy, ktoré majú obmedziť slobodu slova hlavne sa sociálnych sieťach.

Kuloárne informácie hovoria, že konečným cieľom týchto návrhov je dosiahnuť stav, že akákoľvek kritika migrácie, migračných kvót a islamu bude na Slovensku trestná. Niečo podobné, ako dnes platí vo Švédsku.

refugee_march_hungary
Pri komplexnom hodnotení postojov všetkých zúčastnených je na mieste otázka, či jadrom sporu nie sú skôr títo páni než istý Bašternák. Foto : Joachim Seidler, Wikipedia

V týchto týždňoch a mesiacoch pôjde hlavne o to, či majú poslanci za Smer SD v „hlavě místo mozku s piva kostku“, alebo túto taktiku Mostu – Híd prehliadnu  a postavia sa jej.

Legislatívne návrhy ministerky Źitňanskej totiž majú celý rad legislatívnych chýb, pre ktoré je možné ich neschváliť a tváriť sa, že neschválené boli len pre tieto chyby.

Vedenie a poslanecký klub Smer SD budú na jar iste v pokušení vyvolať vládnu krízu, predčasné voľby a tak sa zbaviť drzého a ideovo úplne nekompaktibilného partnera, akým je Most – Híd. A v konečnom dôsledku partnera nebezpečného aj pre budúcnosť Slovenska.

Ten partner už stratil akékoľvek zábrany a je jasné, že čo sa týka napĺňania bruselských vízií nepozná ani brata a už vôbec nie koaličného partnera

Otázkou samozrejme je, kto Most – Híd z pozadia reálne radi. Béla s Luciou to nebudú…

marionetta
Ilustračný obrázok. Zdroj: Pxhere

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *